تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

در سال های اخیر مردم بیشتر به سمت خدمات زیبایی رفته اند. یکی از انواع مختلف خدمات زیبایی، خدمات مربوط به ابرو میباشد.

از جمله خدمات ابرو که طرفدارن زیادی هم دارد، فیبروز و میکروبلیدینگ است. در این مقاله از آکادمی ماه فر تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

همچنین اگر شما قصد انجام فیبروز یا میکروبلیدینگ را دارید، باید اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که از کدام روش برای زیبایی بیشترتان استفاده کنید.

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

تکنیک های جدید و زیادی در صنعت آرایش وجود دارند که به شما کمک می کنند تا برای زیبایی ابروهای خود اقدام کنید.

فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ دو تکنیک جدید هستند که ما امروز می خواهیم درباره تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ در این مقاله با شما صحبت کنیم.

در ابتدا باید تعرفی از فیبروز و میکروبلیدینگ داشته باشیم.

 

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز ابرو یک روش جدید و نیمه دائمی برای آرایش و زیبایی ابرو می باشد.

این روش زیبایی ابرو به صورت دستی و با استفاده از سوزن های یکبار مصرف انجام می شود که در لا به لای ابرو، هاشور و یا سایه ایجاد می کنند.

هدف از فیبروزکردن ابرو برطرف نمودن نواقص ابرو با طرح و رنگ خاص می باشد. درست است که این روش دائمی نمی باشد اما می تواند برای مدت زمان مشخصی که دارد به ابروهای شما فرم بهتر و زیباتری دهد.

به خاطر داشته باشید که این تکنیک زیبایی ابرو را باید در سالن های زیبایی و مرکزهای فیبروز ابرو انجام دهید.

 

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

ماندگاری فیبروز چقدر است؟

در بیشتر افراد فیبروز ابرو بین یک الی سه سال ماندگاری دارد، پیش از انجام فیبروز ابرو باید بدانید عوامل زیادی برای تعیین مدت زمان ماندگاری آن‌ نقش دارد.
مواردی مثل نوع جوهر و رنگ استفاده شده، شدت رنگدانه، نوع روشی که انتخاب کرده‌اید و انجام مراقبت‌های بعدی، همگی بر ماندگاری فیبروز ابرو شما تأثیر خواهند گذاشت. برای حفظ ماندگاری فیبروز ابروی خود این مقاله را از دست ندهید.

عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز عبارتند از:

عمق هاشور، نوع پوست، تغییر هورمون های بدن و …

مزایا و معایب فیبروز

مزیت های فیبروز عبارتند از:

 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با دیگر روش ها
 • دقت بالا و در نهایت داشتن ابروهایی به ظاهر طبیعی
 • ایجاد تراکم بالا در این قسمت
 • تغییر آسان مدل ابرو
 • وجود مدل های مختلف برای اجرای این متد
 • داشتن هزینه بسیار مناسب
 • بهترین گزینه برای ایجاد قرینه در ابرو ها
 • فرم دادن به تاج ابرو ها
 • سوزش و درد کمتر
 • دادن حالت ظریف و طبیعی به ابرو ها
 • فرم دادن به آرک ابروها

معایب فیبروز عبارتند از:

 •  افرادی که قبلا از تاتو استفاده کرده اند به هیچ عنوان نمی توانند از این روش برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده می باشد.
 •  با توجه به اینکه کاربر با اعمال فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ مراحل فیبروز را انجام میدهد و با گذشت زمان مچ کاربر خسته شده و در آخرهای کار از میزان فشار کاسته می شود که این موضوع می تواند بر کیفیت کار انجام شده تاثیر بگذارد.
 •  با توجه به آن که تیغ دستگاه مربوط به فیبروز با دست کاربر انجام می شود، امکان آسیب رسیدن به دست بسیار بیشتر میباشد و افرادی که این کار را انجام میدهند بایستی خیلی مراقب باشند.
 •  در برخی از مراکز رنگ های بسیار نامرغوبی مورد استفاده واقع می شود که همین امر سبب می شود ماندگاری آن کمتر بوده و بعد از گذشت زمان کوتاهی شاهد کم رنگ شدن رنگ ابرو می شویم که به همین دلیل توصیه می شود به مراکزی مراجعه نمایید که قابل اطمینان و اعتماد باشند تا کمترین آسیب به ابرو وارد شده و هزینه تان هدر نرفته باشد.

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

حکم وضو با فیبروز

به علت اینکه بیشتر افرادی که علاقمند به انجام روش فیبروز برای ابروهای خود هستند، به علل دینی و شرعی حاضر به انجام چنین کاری نمی شوند و نمی توانند عیوب ابروهای خود را کاور کنند.

خوب است بدانید از نظر تمام چهره های دینی بزرگ استفاده از روش فیبروز به علت اینکه رنگ در لایه میانی پوست قرار می گیرد و سطح پوست پوشیده از رنگ نمی گردد، مانعی برای آبرسانی به پوست نخواهد بود و برای انجام وضو با غسل بلامانع خواهد بود.

به طور کلی تا زمانیکه رنگ مانع از رسیدن آب به سطح پوست نگردد، هیچ مشکلی برای انجام فرایض دینی خود نخواهید داشت.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یک روش درمانی نیمه دائمی است که در آن، با استفاده از قلم بلید و تیغ بلید، رنگدانه‌ها را در زیر پوست ابرو قرار می گیرد.

خوشبختانه میکروبلیدینگ با دست انجام می‌شود (نه توسط دستگاه و مانند خالکوبی).

همین عامل، به تکنسین اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری روی کار داشته باشد. علاوه بر این، تغییراتی که در این روش روی ابروها انجام می‌شوند؛ نیمه دائمی بوده و برای مدتی طولانی، باقی می‌مانند.

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

در میان بانوان این ذهنیت به اشتباه شکل گرفته است که میکروبلیدینگ ماندگاری کمی داشته و پس از سه تا شش ماه نیاز به ترمیم مجدد دارد.

در صورتی که اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود ماندگاری آن با توجه به جنس پوست مشتری تا دوسال و حتی بیشتر خواهد بود.

درست است که ماندگاری این تکنیک بر روی پوست‌های چرب، کم است.

اما ابتدای ورود تکنیک میکروبلیدینگ به ایران بعضی از افراد غیر متخصص با به دست گرفتن قلم تاچ ادعای حرفه ای بودن در تکنیک میکروبلیدینگ بخصوص فیبروز ابرو را داشت و چون آن را همانند میکروپیگمنتیشن ابرو و یا در عمق زیاد انجام می‌داد نتیجه اش از بین رفتن سریع رنگدانه زیرپوست بود.

ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی نظیر جنس پوست، شرایط فیزیکی بدن، مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ بستگی دارد.

مزایا و معایب میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ نیز همانند میکروپیگمنتیشن ابرو مزایای زیادی دارد که در کنار این مزیت ها باید به معایب آن نیز پرداخت.

بهتر است مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس از آن صرف نظر کرده و یا برای انجام آن اقدام نمود. درست است که میکروبلیدینگ بسیار طبیعی است اما پس از مدتی کمرنگ و نچرال خواهد شد که شاید خوشایند شما نباشد. میکروبلیدینگ ابرو خوشایند افرادی که خواهان تتوهای پر رنگ و ماندگار هستند نیست.
اگر میکروبلیدینگ با متریال اورگانیک فیبروز انجام شود و فشار دست پیگمنتر مناسب باشد، مشکلی برای پوست مشتری بوجود نمی‌آید.

اما اگر از رنگهای حاوی سرب و فشار دست بالا میکروبلیدینگ انجام شود آسیب آن بیشتر از تتو یا میکروپیگمنتیشن است.

زیرا در این تکنیک بصورت ممتد پوست خراش برمیدارد. درصورت بالا بودن فشار دست خونریزی حین کار بیشتر خواهد بود و مشتری تا مرحله ترمیم ریزش زیادی خواهد داشت.

 

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

تفاوت فیبروز با میکروبلیدینگ چیست؟

فیبروز ابرو روش به روز شده شیدینگ می باشد که می توان آن را به روش های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن نیز انجام داد.

در حقیقت فیبروز ابرو زیر مجموعه میکرو کردن ابرو می باشد و شاید به همین خاطر است که مزیت ها و ماندگاری های آن بستگی به ابزرا دستی دارد که مورد استفاده می باشد.

فیبروز ابرو را تنها کسانی می‌توانند انجام دهند که قبلا هیچ کاری روی ابرو مثل تاتو ابرو , قاب و سایه ابرو انجام نداده باشند.

فیبروز ابرو با استفاده از دستگاه دستی که دارای تیغ مخصوص است انجام می شود اما میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از ابزار مخصوص برقی که دارای سوزن مخصوص است انجام می شود و به نوعی تاتو نیمه دائمی محسوب می شود.

ماندگاری فیبروز ابرو معمولا کمتر از میکروبلیدینگ ابرو است و اگر احساس می کنید که نیاز به تغییر مدل ابروها پیدا می کنید، بهتر است از فیبروز ابرو استفاده کنید.

ابروهایی که فیبروز شده اند ظاهری فوق العاده طبیعی دارند و رنگ ابروها نیز بسیار طبیعی خواهد بود اما میکروبلیدینگ ابروها ممکن است ظاهر طبیعی که مورد نظر شماست را ایجاد نکند.

درد و ناراحتی ناشی از فیبروز ابرو بسیار کم و قابل تحمل است اما درد میکروبلیدینگ بسیار زیاد بوده و ممکن است باعی ایجاد زخم در پوست اطراف ابرو نیز شود.

 

برای اینکه نتیجه حاصل از فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو فوق العاده طبیعی و زیبا شود لازم است برای انجام آن حتما به مراکز تخصصی مراجعه کنید و این خدمات را توسط افراد آموزش دیده، حرفه ای و متخصص دریافت نمایید.

شما میتوانید برای انجام فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو در کرمان به آکادمی ماه فر مراجعه کنید و اطمینان داشته باشید که از بهترین تکنسین و مواد اولیه مرغوب استفاده خواهد شد.

 

21

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.