تکنیک های رنگ مو

از قدیم رنگ کردن مو طرفداران بسیار داشته و از موادی مانند حنا و … برای رنگ کردن مو استفاده می کردند.

به تدریج رنگ های گیاهی و شیمیایی با تنوع رنگی بسیار تولید شدند. در آن اوایل رنگ کردن مو به شکل ساده صورت می گرفت و فقط از یک رنگ مو برای رنگ کردن استفاده می شد.

تا اینکه تکنیک رنگ و مش به وجود آمد و تا مدت ها جزو پرطرفدارترین مدل رنگ مو بود اما امروزه تکنیک های متنوع و زیبایی وجود دارد که می توانند چهره شما را به صورت زیبایی تعییر بدهند و از این تغییر در ظاهرتان لذت ببرید.

در این مقاله از آکادمی ماه فر قصد داریم شما را با تکنیک های رنگ مو آشنا کنیم تا تصمیم گیری در مورد این که از چه روشی برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید را برای شما راحت تر کنیم. با ما همراه باشید.

 

تکنیک های رنگ مو

مو یکی از فاکتورهای بسیار مهم زیبایی می‌باشد. مدل، رنگ و استایل موهای شما نشانگر شخصیت شما هستند.

به طبع رنگ مو یکی از پر استفاده ترین محصولات آرایشی خانم ها است، بنابراین داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع رنگ مو ، نحوه استفاده و انواع استایل موهای رنگ شده کاملا لازم و ضروری می‌باشد.

در ادامه تکنیک های رنگ مو را برای شما توضیح داده ایم.

تکنیک های رنگ مو

رنگ موی بالیاژ

یکی از تکنیک های رنگ مو، رنگ موی بالیاژ است. بالیاژ از یک کلمه فرانسوی گرفته شده که به معنی رنگ کردن می باشد. موهایی که با روش بالیاژ رنگ شده باشند حالتی طبیعی‌تر دارند و از آنجایی که در این تکنیک، موها از ریشه رنگ‌ نمی‌شوند لزومی به تجدید رنگ در ریشه‌های مو در آینده وجود نخواهد داشت.

از سویی دیگر در صورت بلند شدن موها، ظاهر زیبا رنگ موی بالیاژ از میان نمی‌رود.

در این تکنیک‌ دسته‌های مو با فویل جدا می‌شوند و بعد هر دسته را به صورت جدا رنگ می‌کنند.

روش رنگ موی بالیاژ بهتر است روی موهایی با رنگ طبیعی اجرا بشود اما چانچه موها رنگ شده است جای نگرانی نیست و باز هم می شود از این تکنیک برای رنگ کردن موها استفاده کرد.

این شیوه از رنگ مو محدود به سن خاصی نیست و از بانوان جوان تا مسن می‌توانند موهایشان را بالیاژ کنند.

مورد دیگر اینکه افرادی که دارای سفیدی مو می باشند، بسیار آسان می‌توانند با روش بالیاژ مو، سفیدی‌های مو خود را بپوشانند. چون که دسته‌های نازک هایلایت مو را می‌توان تا نزدیکی ریشه اعمال کرد و دکلره‌ی موها با سفیدی موها یکی می‌شوند و سفیدی آن‌ها دیگر به چشم نمی‌آید.

رنگ موی بالیاژ

 

رنگ موی امبره

یکی دیگر از تکنیک های رنگ مو، آمبره میباشد. آمبر در فرانسه به مفهوم «سایه‌گستر» معنی شده است و همین اسم همه چیز را در مورد این روش رنگ بازگو می کند.

آمبره به آسانی با هر رنگ و روی هر مدل مویی اجرا می‌شود. در این روش ریشه‌های مو تیره هستند و به تدریج تا نوک مو، رنگ روشن می‌شود.

این روش، بر روی موهای بلند زیباتر می باشد زیرا طول بلند مو سبب می‌شود طول مناسب برای به تدریج روشن شدن رنگ وجود داشته باشد. با این حال مدل‌های زیبایی از این تکنیک روی موهای کوتاه‌تر نیز وجود دارد. پس  اگر موی شما مدل پیکسی بلند یا کوپ باب می باشد، می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید.

رنگ موی امبره

رنگ موی سامبره

رنگ موی سامبره یکی دیگر از تکنیک های رنگ مو میباشد که تا حدودی مشابه تکنیک امبره است. فقط در این تکنیک تمایز کمی میان طیف رنگ ساقه مو و نوک موها ایجاد می کنند و رنگ موها از تیره تا روشن پیش می رود تا حالتی آرام از تغییر رنگ ها در ساقه مو تا انتها حس شود.

این روش می تواند برای خانم هایی که تکنیک های ساده تر را برای داشتن رنگ موی ملایم تر می پسندند بسیار جالب باشد.

این روش در انواع مختلفی مانند روش بروند سامبره که با ترکیب دو تناژ رنگ موی بلوند و قهوه ای است اجرا شود.

روش سامبره موکا و سامبره کاراملی هم یکی دیگر از روش های رنگ موی این کنیک است. به صورت کلی تکنیک سامبره تکنیکی می باشد که رنگ موها به صورت ملایم از تیره تا روشن روی موها انجام می گیرد.

این سبک رنگ مو مخصوص افرادی است که زمان آرایشگاه رفتن و رنگ کردن مداوم مو را ندارند؛ چون همه ی آن یکپارچه بلند شده و لازم نمی باشد که نگران رنگ تیره‌ی ریشه‌ی موهایشان باشند.

در این مدل رنگ مو، موهای شما با رشد ریشه، همچنان زیبا و دلربا می باشد.

رنگ موی سامبره

 

رنگ موی فلوئید

در رنگ موی فلوئید که از تکنیک های رنگ مو  میباشد، سطح مو رنگ می‌شود، شباهت زیادی به بالیاژ دارد.

تفاوت اصلی بین روش رنگ موی فلوئید و بالیاژ در چگونگی رنگ کردن موها می باشد. در تکنیک فلوئید موها روی یک سطح صاف قرار داده می شوند تا همه ی دسته‌های مو دیده شده و رنگ شود.

در این شیوه آرایشگر تسلط بسیاری روی تکه‌های مو دارد و از آنجا که تارهای مو به شکل یکسانی پخش شده اند ترکیب طیف‌های گوناگون رنگ را با تمرکز بیش‌تری مورد توجه قرار می دهد.

در پایان کار رنگ مویی جذاب و دلربایی را به همراه دارد. این روش برای خانم های جوان که دوست دارند موهایشان زیبا و خوش‌رنگ باشد پیشنهاد می‌گردد.

رنگ موی فلوئید

 

رنگ موی هایلایت

هایلایت مو یکی از مرسوم‌ترین و البته پرطرفدار‌ترین تکنیک های رنگ مو می باشد.

در این تکنیک تکه‌هایی از مو با طیف رنگی روشن‌تر از رنگ اصلی موها رنگ می‌گردد.

این کار جذابیت دل انگیزی را ایجاد می کند و از سویی دیگر به لحاظ زیبایی نیز بُعد و حجم بیش‌تری به موها می‌بخشد. این تکنیک در کنار جذابیت برای موها، جلوه زیبایی به صورت می‌دهد و آرایشگر بسته به مدل مو و رنگ آن، موها را هایلایت می‌کند.

رنگ موی هایلایت

 

تکنیک رنگ موی مانی پیسز

یکی دیگر تکنیک های رنگ مو مانی پیسز می باشد که به تکنیک قاب کردن صورت نیز معروف است.

این روش رنگ مو امروزه در بین افراد بسیار گسترده شده است و همچنین مقرون به صرفه نیز میباشد.

در این تکنیک با استفاده از فویل یک لایه از جلوی موی سر را جدا کرده و با استفاده از رنگ مخالف صورت و یا دکلره کردن، مو را روشن می کنیم تا صورت در یک قاب که توسط موهای رنگ شده ایجاد میشود قرار گرفته و جذاب تر دیده شود.
برای جدا کردن مو میتوان آن را به صورت صاف یا اریب انجام داد.
میتوان این تکنیک را هم به تنهای به کار برد و هم همراه با سایر تکنیک ها انجام داد.

به طور مثال، هم میتوان بالیاژ مو را انجام داد و هم فیس فریم را.
اگر از دکلره استفاده می کنید، می توانید با استفاده از رنگساژ رنگ دلخواه خود را به دست اورید.
این نوع از هایلایت مو برای کسانی که سفیدی جلوی مو دارند بسیار کاربردی و جذاب است.

 

رنگ موی مانی پیسز

 

با هم شرح تکنیک های رنگ مو را مطالعه کردیم. این روش ها جزء پرطرفدارترین ها هستند. امیدوارم از آن لذت برده باشید و در پایان، دوستان گرامی به این توجه داشته باشید که موهای شما با رنگ مو حساس‌ و آسیب‌پذیر می‌گردد و طراوت خود را از دست می‌دهد. بنابراین حتماً بعد از رنگ مو به کمک شامپو و ترکیبات مخصوص از موهای خود مراقبت کنید.

شما میتوانید با مراجعه به آکادمی ماه فر بهترین روش و رنگ مو را داشته باشید و این اطمینان را داشته باشید که از بهترین رنگ مو استفاده میشود.

 

21

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.